Apie terapiją

Geštalto terapija

Geštalto terapija stovi ant trijų dramblių:

  • Supratimo, kad viskas tarpusavyje susiję ir įtakoja vienas kitą. Pavyzdžiui jei jūsų vyras neteko darbo, tai paveiks ir jūsų savijautą ir gyvenimą. Visi turime savo gyvenimo lauką, kuriame esame tarpusavyje susiję. Šiame lauke randasi ne tik žmonės, tačiau ir aplinka, visa kas mus supa. Visa tai daro įtaką mums, o mes aplinką taip pat įtakojame.

  • Požiūrio, kad kiekvienas kuriame savo realybę. Pavyzdžiui ta pati žvakė man gali kelti malonius prisiminimus iš pirmo pasimatymo, o kitam žmogui tai primena liūdesį ir jo mamos laidotuves. Kiekvienas įvykiams ir daiktams suteikiame skirtingas reikšmes. Ir norint suprasti kitą svarbu „pajusti“ jo pasaulį, suprasti jo požiūrį.

  • Tik būdami su kitu galime pažinti save. Per kontaktą su kitu kuriame save. Jei pernelyg susitelkiame į save arba atvirkščiai – į kitą, tuomet neįvyksta tikras dviejų žmonių susitikimas.


 

Kaip atsiranda problema.

Žmogus žino ir siekia to, kas jam geriausia. Jei nėra kliūčių žmogus linkęs tobulėti. Tačiau gyvenime susiduriame su įvairiais įvykiais: netektimis, pavojais, išmokstame įvairiais būdais sutrukdyti kontaktą su aplinka, ignoruoti savo poreikius.

Kiekvienas turime skirtingą patirtį ir skirtingai jėgų prisitaikyti ir kūrybiškai reaguoti į sunkumus. Neradus savyje būdų prisitaikyti atsiranda problema-blokas, kuris neleidžia augti toliau. Kažkurioje mūsų gyvenimo istorijos vietoje atsiranda „įšalo žemė“ – neužbaigtumas.

Mintimis vis grįžtame prie neužbaigtos situacijos, išgyvename nemalonius jausmus, jaučiame trūkumą, tuštumą, nepasitenkinimą. Užsitęsus šiai situacijai atsiranda problemos ir su mūsų fizine sveikata, santykiais su aplinkiniais ir kitur.

gestalt

Reklama